Nė fillim tė faqės    Harta e ueb faqės

HOME                DREJTUESJA E REVISTĖS                QĖLLIMI                REVISTAT E MĖPARSHME                PROJEKTET                KONTAKT

INTERVISTA
REPORTAZHE
GRA TË NJOHURA
DOSJE LUFTE
PROFILE
BOTA E TË NJOHURVE
PSIKOLOGJI
MËSIME JETE
SHËNDETI
JETA INTIME
EDUKIM
RRITJA E FËMIJËVE
VETËM PËR TË REJAT
ARGËTIM
BONTON
YJE FILMI
COCKTAIL
FASHION
TRENDE MODE
KUZHINA

Si të keni sukses në jetë; si të jeni e lumtur; si t’i realizoni ëndrrat tuaja;   si të jeni përherë e mirëmbajtur dhe e bukur; si të ruani shëndetin; si të jetoni me stil e me sharm – do të mësoni vetëm në revistën TEUTA!

 
Image1_76.jpg
Image4_53.jpg
Image3_53.jpg
Image6_56.jpg
Image6_56.jpg
 KORRIK/GUSHT 2014

EKSKLUZIVE: Intervistë dhe foto nga dasma private:
Lorik Cana flet për bashkëshorten e tij italiane, lidhjen e fuqishme familjare, dhe zbulon në detaje organizimin e ceremonisë së kurorëzimit në Itali dhe dasmën në Prishtinë.

SPECIALE: Në shtëpinë e Gjylymsere dhe Shpat Kasapit:
E dashura e djalit tim, zgjedhja e tij!

Si i rikthyen linjat trupore: Edona Llalloshi, Yllka Gashi, Teuta Krasniqi dhe Fëllënza Bajçinovci? - Nënat që duan të jenë trupholla...

Made in Kosova - Cilat janë zonjat kosovare që me angazhimin e tyre po arrijnë sukses në biznes?

Bota ime: Fadil Berisha, fotografi më i famshëm shqiptar...

Rrëfim personal jete:
Lufta ime me sëmundjen – Vdekja flinte në një jastëk me mua…

Angela Merkel – Ikonë e punës:
Jeta private e gruas më të fuqishme në botë

Bota Shqiptare: Emina Çunmulaj: Supermodelja në udhëtim me aeroplan privat; Tuna Sejdiu: Ekstravagante; Adelina Ismajli: Vitet që nuk e ndyshojnë; Rita romantike në fushatën e Cavallit; Idhujt e përhershëm kombëtarë...

Të mësojmë të qytetërohemi: 
Njerëzia, mirësia dhe sjellja e mirë

Kujdes! Vajrat që assesi nuk bën t’i përdorim në plazh: Dielli është burim i jetës, veçse qëndrimi i tepruar kundruall rrezeve të diellit, është...


 

INTERVISTË DHE FOTO EKSKLUZIVE

LORIK CANA:
DASHURIA IME NDAJ
MONIKËS ÇDO DITË
MË E FUQISHME

Në një darkë romantike, në atmosferë intime në brigjet e Detit Tiren, jo larg kryeqytetit Italian, Romës, Lorik Cana zgjodhi të bëjë kurorëzimin e dashurisë me Monikën, për të cilën thotë se është zgjedhja e tij më e mirë. Ngjarja më glamuroze brenda manifestimit të kurorëzimit të futbollistit të famshëm, sharmant, kosovarit Lorik Cana, dhe së dashurës së tij, italianes atraktive Monica Ercoli, arkitekte e diplomuar, të cilët kanë kurorëzuar dashurinë e tyre disavjeçare, është bërë më datën 8 qershor 2014, pranë brigjeve të detit, në një ndër kështjellat e dikurshme më të...Rrëfim personal jete: LUFTA
ime me sëmundjen

DOJA TË JETOJA
(dedikuar të gjithë personave që vuajnë nga kanceri, që kanë forcën dhe vullnetin ta luftojnë atë)

E di që nuk jam e vetmja që e urrej kancerin! Të gjithë e urrejnë atë, ata që kanë pasur apo nuk kanë pasur një lidhje të drejtpërdrejtë me të! E urrejnë natyrshëm, pasi, apriori, sa përmendet, truri i secilit prej nesh e përkthen me vdekjen. Unë kam shumë e shumë arsye për ta urryer. Pamëshirshëm më ka marrë dy njerëz shumë të dashur: tim atë dhe Aidën, mikeshën e zemrës dhe të shpirtit, që u shua në moshën e Krishtit… Pastaj, sikur të mos kënaqej me kaq, u mundua të më merrte edhe mua. Po aq tinëzisht, siç i mori dy më të dashurit e mi. Vazhdoj ta urrej, edhe pse sot...

Made in KosovaGruaja në biznes!

Cilat janë zonjat kosovare që me angazhimin e tyre po arrijnë sukses në biznes, si arritën nënat nga Krusha e Madhe, me punën e tyre të ndershme dhe prodhimet bujqësore, të dominojnë në tregun kosovar, sa përpjekje iu desh zonjës së fabrikës së parë të akullores për të investuar dhe për të shtuar artikujt e prodhimit çdo vit, a është e vështirë të jesh IN, dhe krijues atraktiv i fustaneve moderne në mënyrë që të jesh përherë e kërkuar… Shkruani recetat e tyre për sukses, nëse synoni që edhe ju një ditë të drejtoni...


 
Angela Merkel, ikone e punes!Jeta private e gruas më të fuqishme në botë

Në revistën amerikane Forbes, Angela është shpallur gruaja më e fuqishme e botës: kancelarja gjermane, e cila njëherësh është gruaja e parë në krye të fuqisë më të madhe ekonomike evropiane, në majë të asaj liste ka qenë tetë herë në dhjetë vjetët e fundit, ndërsa në duar mban në masë të madhe fatin e euros dhe të të gjitha vendeve anëtare të Unionit Evropian. Mirëpo, pozita e të qenit i fuqishëm nuk do të thotë se  dikush është edhe i dashur, përkundrazi. Kështu, biografi...


 
FashionÇ’është MODA?

Sot shpesh dëgjojmë fjalën modë, dhe akoma më shpesh e përdorim, ndonëse shumë njerëz në thelb nuk e dinë kuptimin e saj! Çka do të thotë dhe çka përfshin konkretisht kjo fjalë? Moda, si fjalë, rrjedh nga gjuha latine, që nënkupton mënyrën, ndërsa sot është zhvilluar si sinonim për rrobat, stolitë, orenditë shtëpiake dhe materiale të ngjashme, porse ajo përfshin edhe disa terma, si, për shembull, mënyrën e sjelljes ose të të menduarit. Moda nuk shfrytëzohet vetëm te veshja, porse është pjesë e rëndësishme e saj. Pra,...


 

Free counter and web stats © 2006-2014 Revista TEUTA. All rights reserved.
developed by anet solutions